Головна Архів новин
УКР ENG РУС
                             

Рамка кваліфікацій ЄПВО

 

Рамка кваліфікацій ЄПВО й розвиток інтеграційних процесів в рамках Болонского процесу на найближчі роки є найважливішими зовнішніми орієнтирами лібералізації систем управління, класифікації й узгодження систем вищого утворення.
 
Створення національних рамок кваліфікацій, що узгоджуються із Рамкою кваліфікацій ЄПВО передбачає опис рівнів кваліфікації в термінах результатів навчання. Тобто кожен рівень досить визначено, хоча і в загальній формі, повинен бути описаний через характер вимог до випускника за трьома позиціями: «знання» (Knowledge), «вміння/навички, досвід» (Skills) і «особистісні і професійні якості» (Personal and professional outcomes), які, в свою чергу, деталізуються за чотирма групами: автономія і відповідальність (Autonomy and responsibility), «вміння» вчитися (Learning competence), «навички» спілкування (Communication and social competence) і, насамкінець, професійні (Professional and vocational competence).
 
Автономія і відповідальність – це якості, що пов'язані з творчістю, а не з виконанням завдань «від цих до цих пір». Аналіз підготовки фахівців з вищою багатьох європейських країн показує на всіх рівнях вищої освіти показує, що практичний досвід не можна замінити будь-яким «цілеспрямованим» навчанням компонента компетентності. На цьому саме ґрунтується поділ так званих «академічної» і «професійної» кваліфікацій, що зазначається в багатьох документах Болонського процесу.
 
Опис кваліфікацій. «Опис кваліфікацій вищої освіти має здійснюватися з точки зору навчального навантаження, рівня компетенцій, результатів навчання і профілю». При формуванні результатів навчання повинні братися до уваги «чотири основні цілі вищої освіти: підготовка до успішного входження на ринок праці, підготовка до життя і вироблення активної життєвої позиції; особистісний розвиток, розвиток і підтримка широкої бази передових знань». Орієнтованість «на результати і студентоцентроване навчання повинні стати істотним елементом зрушень в педагогічній практиці, передбачаючи зв'язок з ЄКТС, модуляризацією та інституційною свободою».
 

The framework of qualifications for the European Higher Education Area [.pdf]

 

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика