Головна Архів новин
УКР ENG РУС
                             

Євробакалавр

Кваліфікація першого циклу (бакалавр) (180-240 кредитів ECTS) присвоюються студентам, які: продемонстрували знання та компетенції за напрямом підготовки на рівні сучасних досягнень на основі використання у навчанні посібників поглибленого змісту; можуть застосовувати отримані знання та компетенції на професійному рівні виробничої діяльності та розвинули компетенції, достатні для доведення, обґрунтування та вирішення питань за напрямом підготовки; здатні знаходити та інтерпретувати відповідні дані (за напрямом підготовки) для формування суджень з відповідних суспільних, наукових або етичних проблем; вміють доносити інформацію, ідеї, проблеми та рішення як до аудиторії фахівців, так і нефахівців; розвинули навички вчитися, необхідні для подальшого навчання з більшим ступенем самостійності.
 
Часто назва ступеня використовується з розширенням, яке вказує конкретний профіль програми академічної або професіональної підготовки: Бакалавр гуманітарних наук (B. A.), Бакалавр природничих наук (В.Sc.), Бакалавр інженерних наук (В.Еng.) тощо.
 
Примітка: в деяких країнах (наприклад, в США) використовується як академічна кваліфікація більш нижчого рівня, ніж ступінь першого циклу.
 
Необхідно визначитись з місцем бакалавра в системі підготовки фахівців з вищою освітою. Так, в першу чергу, бакалавр повинен бути затребуваним на ринку праці, як це є багатьох європейських країнах. Треба сформувати громадську думку в кадрових службах про достатній рівень компетентентності бакалавра, який може якісно виконувати свої функціональні обов’язки, відповідно до сучасних вимог виробництва або соціальної сфери послуг. Також бакалавр повинен володіти загальними і фаховими європейськими компетенціями, які притаманні євробакалавру.
 
Тільки успішний бакалавр може продовжувати навчання на наступному циклі навчання - магістратурі.
 
Бакалаври, які набули прогресивного практичного досвіду на виробництві або в соціальній сфері послуг, через кілька років повинні також мати можливість поступати на магістерські програми, за умови подолання відповідних бар’єрів доступу до даних програм. Подібний механізм можна використовувати і при зарахуванні на докторські програми.
 

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика