Головна Архів новин
УКР ENG РУС
                             

Національна рамка кваліфікацій як інструмент ЄПВО

Національна рамка кваліфікацій (НРК) є однією з найважливіших новацій ЄПВО, яка охоплює всі структури кваліфікацій трьох циклів вищої освіти (бакалавр, магістр, доктор) і можливих в національних контекстах проміжних кваліфікацій. НРК є основним інструментом прозорості програм навчання у ВНЗ і визнання кваліфікацій вищої освіти в ЄПВО та інших регіонах світу. Структура кваліфікацій розроблена на основі універсальних дескрипторів і характеризує кожен цикл через результати навчання та компетенції, «а також діапазон кредитів (залікових одиниць) для першого і другого циклів». «Ступені магістрів можуть бути академічними і професійними».
 
Основне використання НРК полягає в наступному:
- Встановлення загальної системи координат для результатів навчання та рівнів компетенції, де рівні та їх описи формулюються в загальному вигляді, що забезпечує охоплення всього різноманіття кваліфікацій, які існують на рівні національних систем і галузей;
- «Засобом переведення», що дозволяє порівнювати результати навчання в різних системах;
- Загальне розуміння питань забезпечення якості освіти;
- Встановлення загальної системи координат для структур, відповідальних за визнання результатів освіти та навчання;
- Встановлення загальної систему координат для органів управління освітою та навчальних закладів в частині порівняння пропонованого навчання з навчанням в інших країнах.

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика