Головна Архів новин
УКР ENG РУС
                             

Учасники

Завдяки реформам, які проведено в країнах-учасницях Болонського процесу, в Європейському просторі вищої освіти (ЄПВО) досягнуто більшої сумісності і порівнянності кваліфікацій (ступенів) вищої освіти на національному і міжнародному рівнях. Викликом для вищих навчальних закладів є розроблення профілів і змісту кваліфікацій з використанням основних інструментів, які стали загальноприйнятими у ЄПВО – Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС); Національної рамки кваліфікацій; Додатку до диплома європейського зразка; системи забезпечення якості (зовнішньої і внутрішньої); запровадження ступеневої системи підготовки (структуровані університетські (варто зазначити, що тільки університетські!!!) бакалаврські, магістерські і докторські програми, що узгоджуються із програмами європейських університетів та університетів інших регіонів світу); побудова навчального процесу в університетах на основі результатів навчання.
 
На даний момент до Болонського процесу приєдналося 47 країн. В результаті цього вони взяли на себе зобов'язання із реформування систем вищої освіти. При цьому як зазначається в багатьох ключових документах Болонського процесу, трансформація вищої освіти не вимагає її уніфікації, а також відмови від національних традицій. Тобто важливою умовою «вбудовування» в ЄПВО є збереження національної ідентичності.
 
Членами Болонського процесу є 47 країн, спільно з Європейською комісією та консультативними членами, зокрема Радою Європи, ЮНЕСКО-СЕПЕС, Групою Є4 (E4 Group) до якої входять чотири основних консультативних члени із супроводу Болонського процесу: Європейська асоціація забезпечення якості вищої освіти (ENQA), Європейська асоціація закладів вищої освіти (EURASHE), Європейська асоціація університетів(EUA), Європейський союз студентів(ESU)в контексті співробітництва із забезпечення якості вищої освіти в ЄПВО. Активними та дієвими консультативними членами Болонського процесу також є: Освітній інтернаціонал (Education International) і БІЗНЕСЄВРОПА (BUSINESSEUROPE).

Країни-учасниці Болонського процесу та консультативні члени Болонського процесу

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика